Szkoła Mistrzów Kulinarnych

Szkoła gastronomiczna on-line

Subskrybuj

Wydarzenia on-line

Kilka sprawdzonych sposobów na to, by gość pokochał szefa kuchni.

Choć każdy człowiek jest inny, to wbrew pozorom jesteśmy bardzo do siebie podobni. Wiedza na temat człowieka, jego zachowań, motywacji i powodów do działania jest fascynująca. Liczne badania z zakresu psychologii i psychologii społecznej z odpowiednim filtrem mogą pomóc zrozumieć gościa Waszej restauracji i spowodować szczery zachwyt w jego sercu, a tym samym sprawić, że będzie on ambasadorem Waszej kuchennej twórczości.

Zapraszamy do wysłuchania niezwykle inspirującej i bardzo praktycznej prelekcji, którą poprowadzi Barbara Świderska.

Barbara Świderska – prezes zarządu Grupa DE Sp. z o.o., „piarowiec”, marketingowiec, finansista, trener biznesowy i manager sprzedaży.