Szkoła Mistrzów Kulinarnych

Szkoła gastronomiczna on-line

Subskrybuj

Kuchnia roślinna Przepisy mistrzów

Tarta z marchewki ze śliwkami

Czas przygotowania: 40 min

Ilość porcji: 8

Składniki:

Ciasto:

Masło – 90 g

Cukier puder – 60 g

Mąka migdałowa – 40 g

Mąka pszenna typ 500 – 180 g

Żółtko – 2 szt.

Krem migdałowy:

Mąka migdałowa – 100 g

Masło migdałowe – 100 g

Cukier brązowy – 100 g

Cynamon – szczypta

Śliwki:

Śliwka węgierka – 1500 g

BRUNOISE DUET MARCHWI – 320 g

Główka goździka – 4 szt.

Masło klarowane – 1 łyżka

Miód – 1 łyżka

Białko jaj kurzych – 2 szt.

Śmietana 12% – 8 łyżek

Orzechy mielone – do dekoracji

Sposób przygotowania:

CIASTO: Wszystkie składniki ciasta wyrobić dokładnie na stolnicy do uzyskania jednolitej masy. Gotowe ciasto rozłożyć w okrągłej tortownicy (średnica 24 cm) i odstawić do zamrażarki na 10 minut.  Następnie piec w piekarniku w temp 1800C przez 12 minut.

KREM MIGDAŁOWY: Wszystkie składniki wymieszać do uzyskania jednolitej masy i przełożyć na upieczony spód ciasta. Ponownie włożyć całość do piekarnika i piec przez kolejne 4 minuty w temperaturze 1800C.

ŚLIWKI: Śliwki karmelizować na maśle klarowanym z odrobiną cynamonu i goździków. Następnie wyłożyć je na upieczoną masę. Marchew Brunoise karmelizować z miodem, dodać białka i wylać na masę, piec przez 2 minuty w temperaturze 1800C.

Sposób podania:

Przygotowaną tartę wystudzić, pokroić na porcje, posypać kawałkami orzechów i podawać ze śmietaną.

Przepis przygotowany przez Szefa Kuchni Sebastiana Cichego.